Konkretny cel: nowoczesna komunikacja publiczna

 
Inwestycje w rozbudowę infrastruktury i rozwój komunikacji publicznej niosą za sobą szereg korzyści. Wiąże się to z poprawą bezpieczeństwa na ulicach, zmniejszeniem hałasu i drgań, mniejszą emisją spalin i co za tym idzie czystszym powietrzem, komfortem pasażerów.

Ponad sto autobusów zamówionych w ciągu ostatnich 7 lat, średni wiek tych pojazdów dający pod tym względem miejsce Bydgoszczy w krajowej czołówce, dostawa kolejnych - nowych tramwajów, tym razem przy okazji inwestycji na ul. Kujawskiej, składają się na obraz miasta zaangażowanego w rozwój tej części komunikacji.    

Konkretne cele:
 
* Budowa 5 nowych buspasów.

* Budowa 3 nowych tras tramwajowych (Chodkiewicza - Wyszyńskiego, Rondo Kujawskie - Rondo Grunwaldzkie - etap 1 do Solskiego – Bielicka i etap 2 do Ronda Grunwaldzkiego, Rycerska - Gdańska).

* Budowa przystanków wiedeńskich w uzgodnieniu ze Stowarzyszeniami Społeczny Rzecznik Pieszych oraz Stowarzyszeniem na rzecz Transportu Publicznego.

* Budowa systemu Park - Ride plus wielopoziomowego parkingu przy ul. Grudziądzkiej.

* Nowe i estetyczne przystanki komunikacji publicznej w centrum miasta.

* Przygotowanie studium transportowego dla obszaru Metropolii Bydgoszcz.

* Rozszerzenie sieci komunikacyjnej na osiedlach z wykorzystaniem minibusów.

* Tylko niskopodłogowe i dostosowane dla osób niepełnosprawnych autobusy i tramwaje wykorzystywane w transporcie publicznym.

* Uruchomienie w oparciu o zabytkowe pojazdy turystyczne linii autobusowej i tramwajowej.

* Wprowadzenie biletów czasowych w komunikacji publicznej.

* Wymiana wszystkich starych tramwajów na nowe.
Konkretny cel: nowoczesna komunikacja publiczna Konkretny cel: nowoczesna komunikacja publiczna Reviewed by Admin on 18 września Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.